SAD: Prvog dana Nove godine u oružanom nasilju ubijeno više od 30 osoba

Više od 30 ljudi u Sjedinjenim Američkim Državama ubijeno je u oružanom nasilju prvog dana Nove godine navodi se u online izvještaju u subotu, javlja Anadolu Agency (AA).

Ovo saznanje došlo je u trenutku kada Barack Obama, predsjednik SAD-a, privodi kraju nove mjere kontrole oružja. The Gun Violence Archiv, koji prikuplja podatke o pucnjavama, iz medija, vladinih i drugih izvora, prijavio je 33 smrta slučaja 1. januara 2016. i 106 indcidenata u kojima je korišteno vatreno oružje u kojima je povrijeđena 81 osoba.

Na dan Božića ubijeno je 27 osoba u oružanim incidentima, a 63 ih je ranjeno. U posljednjoj dekadi u pucnjavama u SAD-u ubijeno je oko 300.000 ljudi.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Prema federalnoj evidenciji, tokom 2015. godine zabilježeno je 52.000 incidenata u kojima je korišteno vatreno oružje što je dovelo do 13.312 ubijenih i oko 27.000 ranjenih. Bilo je 330 masovnih oružanih obračuna u kojima su poginule najmanje četiri osobe.

Obama će se zbog ovih poražavajućih podatak u ponedjeljak sastati sa državnom tužiteljicom Lorettaom Lynch kako bi razgovarali o novim zakonima vezanim za kontrolu oružja koji bi trebali biti objavljeni 12. januara.

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije