BANJALUKA – Stanovnici prigradskog naselja Pavlovac okupili su se kako bi zatražili ponovno uspostavljanje linije javnog prevoza koja im je nedavno ukinuta.
„Dvadeset i više godina smo se borili, nikad prevoz nismo imali. Kada je Draško došao na vlast, uvedena nam je linija, ali sad je ponovo ukinuta“, kaže mještanka Stana S.
Prevoz je, naglašavaju, najpotrebniji školskoj djeci. U Osnovnu školu Sveti Sava na Laušu svakodnevno putuje 61 dijete iz Pavlovca, a minibus liniju koristili su i ostali mještani. Pavlovac ima oko 200 domaćinstava, a najbliža autobuska stanica udaljena je nekoliko kilometara od naselja.
Djeca, dodaje Stana, moraju pješačiti oko četiri kilometra u jednom pravcu, izložena vremenskim nepogodama i bezbjednosnim rizicima. „Roditelji su na poslu u stalnom grču, jer razmišljaju gdje su i kako su im djeca“, poručuju.
Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković podržao je zahtjeve građana.
– Dajte da ljudi imaju autobus. Ako je i to politika, onda smo malo duboko i daleko otišli, rekao je Stanivuković obraćajući se okupljenim građanima ispred Gradske skupštine, pred vanredno zasjedanje.