Da je veoma česta zloupotreba parking prostora za osobe sa invaliditetom od strane policije Republike Srpske, govori i podatak, da je Organizacija UDAS dana 24.03.2016. godine na veb portalu objavila vijest o zloupotrebi parking prostora od strane policije Republike Srpske u tržnom centru Konzum u Banja Luci.
Sada su promijenili lokaciju i tržni centar, ali zloupotreba je ostala ista.
Nažalost, svjedoci smo po ko zna koji put, da se zloupotrebljava parking prostor koji je namjenjen za vozila kojima upravljaju osobe sa invaliditetom, kako do strane nesavjesnih vozača, tako i od predstavnika onih koji trebaju da sankcionišu sve vozače koji se nepropisno parkiraju na parking mjesta osoba sa invaliditetom.
Pogledajte fotografije:

