Vukanović kritikovao podršku SNSD američko-izraelskom napadu na Iran: „Dodikova politika potpuno suprotna ruskoj“

Lider Liste Za pravdu i red tvrdi da je stav Milorada Dodika u koliziji sa zvaničnom politikom Moskve i najavljuje reakcije.

Lider Liste Za pravdu i red Nebojša Vukanović kritikovao je predsjednika SNSD-a Milorada Dodika zbog podrške američko-izraelskom napadu na Iran, navodeći da je takav potez „potpuno suprotan ruskoj politici“.

Ključne tačke

  • Vukanović tvrdi da je Dodik podržao napad SAD i Izraela na Iran.
  • Navodi da je takva politika suprotna zvaničnim stavovima Rusije.
  • Očekuje reakciju Ambasade Rusije u BiH.
  • Prozvao i Dragana Čovića zbog mogućeg usklađivanja stavova.

Predsjednik Liste Za pravdu i red Nebojša Vukanović objavio je na svom blogu da je lider SNSD-a Milorad Dodik podržao američko-izraelski napad na Iran, navodeći da je takav potez bio očekivan.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Vukanović tvrdi da je Dodik, nakon javnih prozivki, reagovao putem društvene mreže „Tviter“ i iznio stav kojim podržava akcije Sjedinjenih Američkih Država i Izraela. Prema njegovim riječima, takva politika je „potpuno suprotna“ zvaničnim stavovima Ruske Federacije, koja je osudila napade na Iran.

– Biće zanimljivo čuti šta o svemu kaže ambasada Rusije u BiH, jer Dodik vodi spoljnu politiku potpuno suprotnu ruskoj, a dobio je podršku Rusije pred nedavne predsjedničke izbore – naveo je Vukanović.

On je dodao da je zanimljivo to što, kako tvrdi, lider SNSD-a ima slične stavove kao vlasti u Prištini, te je poručio da ostaje da se vidi kada će se oglasiti lider HDZ-a BiH Dragan Čović, prateći politiku Milorada Dodika.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Za sada nema zvanične reakcije iz SNSD-a na ove navode, niti iz Ambasade Ruske Federacije u BiH.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije