Nakon eksplozije u Ankari: Davutoglu sazvao vanredni sastanak sa zvaničnicima sigurnosnih i obavještajnih institucija

Nakon jutrošnje eksplozije u Ankari u kojoj je prema prvim informacijama najmanje deset osoba poginulo i na desetine povrijeđeno, turski premijer Ahmet Davutoglu sazvao je vanredni u sastanak sa zvaničnicima sigurnosnih i obavještajnih institucija, kao i predstavnicima ministarstva zdravstva u zgradi Vlade Republike Turske, javlja Anadolu Agency (AA).

Davutoglu je danas također razgovarao i sa ministrom unutrašnjih poslova Turske Selamijem Altinokom i ministrom zdravstva Mehmetom Muezzinogluom, od kojih je dobio posljednje informacije u vezi sa napadom.

Iz Vlade Republike Turske saopćeno je da je Davutoglu informisan o situaciji u vezi sa jutrošnjom eksplozijom, te da je u 12 sati po lokalnom vremenu počeo sastanak u zgradi Vlade.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Sastanku prisustvuju zamjenik premijera Yalcin Akdogan, predstavnici ministarstava unutrašnjih poslova i zdravstva, šef turske obavještajne službe Hakan Fidan, šef turske policije Mehmet Celalettin Lekesiz te guverner Ankare Mehmet Kiliclar.

Najmanje deset osoba je poginulo dok je na desetine ranjeno u jutrošnjoj eksploziji ispod željezničkog mosta u glavnom gradu Turske Ankari. Još uvijek nije potvrđen tačan uzrok eksplozije, no neki od očevidaca izjavili su kako je došlo do dvije uzastopne eksplozije te da postoji mogućnost da se radi o samoubilačkom napadu, što još nije zvanično potvrđeno.

Eksplozija se dogodila na mjestu sa kojeg je danas trebalo da počne protestna šetnja pod parolom  “Uprkos ratu, odmah želimo mir. Mir, trud, demokratija”, koja je otkazana.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

U eksploziji je pričinjena i velika materijalna šteta.

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije