Kuvajt: Islamska država napala džamiju, 16 mrtvih

Eksploziju u šiitskoj džamiji Imama Al-Sadeka, u gradu Kuvajtu, je tokom molitve izazvao bombaš samoubica, prenosi Rojters, citirajući vijest sa Tvitera kuvajtskog lista Al-Džarida.

Grupa Islamska država je u saopštenju na društvenim mrežama preuzela odgovornost za napad na šiitsku džamiju u Kuvajtu, navodeći izvjesnog Abu Sulejmana al-Muvahed kao izvršioca.

Prema saopštenju ISIL-a u eksploziji su “ubijene i ranjene desetine ljudi”.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

 

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije