Izbor Trumpa bio bi opasan s međunarodnog stajališta

 Al Hussein je naveo Trumpove poglede na ranjive zajednice  i njegov govor o korištenju mučenja, zabranjenog međunarodnim pravom, kao duboko “neprimjeren i uznemirujući”.
“Bude li Donald Trump izabran na temelju onoga što je dosad rekao – i osim ako se ne promijeni – mislim da će to biti opasno s međunarodnog stajališta”, rekao je visoki komesar UN-a na konferenciji za novinare u Ženevi, prenosi Hina.

U govoru prošli mjesec u Den Haagu Zeid je optužio Trumpa za širenje “ponižavajućih rasnih i vjerskih predrasuda” i upozorio na porast  populističkih politika koje mogu postati nasilne.

“Uvijek sam vjerovao da su čelnici dužni voditi ljude na etički i moralni način”, rekao je Zeid u srijedu, upitan o Trumpu.

“Upotreba poluistina vrlo je pametni potez. Jer kao što svaki propagandist zna, dopuštate slušateljima da ispune ostatak”, kazao je.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije