Kako je navedeno, pripadnici službe za borbu protiv organizovanog kriminala MUP-a Srbije uhapsili su Hadži Zorana Jovanovića i Aleksandra Desnicu, javlja Tanjug.
Pretresi u RS-u
Na više lokacija u Republici Srpskoj (RS) u toku su pretresi, koje provodi entitetska policija u sklopu međunarodne akcije koja se odnosi na spiječavanje ilegalne trgovine opojnim drogama – potvrdila je Feni glasnogovornica Ministarstva unutrašnjih poslova RS-a (MUPRS) Mirna Šoja.
“Ove aktivnosti su dio međunarodne akcije koja se odnosi na spiječavanje ilegalne trgovine opojnim drogama, a u kojoj osim policije RS-a, učestvuju i policije Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Njemačke, Belgije i Holandije” – kazala je Šoja.
Pojasnila je da pretrese na više lokacija na prostoru RS-a provode inspektori Uprave kriminalističke policije MUPRS-a.