Proizvod za bebe povučen iz prodaje: DM izdao važno upozorenje

Kompanija dm drogerie markt iz predostrožnosti povlači s tržišta Bosne i Hercegovine proizvod „babylove silikonska kašika, 2 komada“, zbog mogućeg sigurnosnog rizika za najmlađe.

Kako je saopšteno iz dm-a, razlog povlačenja je mogućnost da se prilikom korištenja odvoje mali dijelovi proizvoda, što može predstavljati opasnost od gušenja kod djece.

Povlačenje se odnosi na proizvode sa brojevima šarže 2521 i 2532 te GTIN brojem 4067796183429, a ovi podaci nalaze se na pakovanju iznad barkoda. Iz kompanije ističu da broj šarže nije vidljiv na samim kašikama.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Iako su sporni proizvodi već uklonjeni iz prodaje, iz dm-a pozivaju sve kupce koji su kupili ovaj proizvod – bez obzira na broj šarže – da ga prestanu koristiti.

Kupci mogu proizvod vratiti u najbližu dm prodavnicu, otvoren ili neotvoren, te će dobiti povrat novca i bez predočenja računa.

„Kvalitet proizvoda i sigurnost kupaca za nas su od velike važnosti. Žalimo zbog ovog događaja i izvinjavamo se kupcima zbog nastalih neugodnosti“, poručili su iz dm-a.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Za dodatne informacije, kupci se mogu obratiti putem kontakt telefona: 033 778 300.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije