Šef poslaničkog kluba SDS-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Ognjen Bodiroga objavio je na mreži X prilog Alternativne televizije iz 1998. godine, uz poruku da taj snimak jasno pokazuje „ko je patriota, a ko neprijatelj Republike Srpske“.
– Dodik na fabričkim podešavanjima, tamo gdje je počeo i tamo gdje završava – napisao je Bodiroga, navodeći da očekuje reakcije, kako kaže, „poltrona ovog nakaradnog sistema, poput Košarca, Mazalice i raznih savjetnika“.
Prema riječima Bodiroge, u prilogu se jasno vidi i čuje kako je Milorad Dodik tadašnjem visokom predstavniku predlagao da se Srpska demokratska stranka svrgne sa vlasti uz pomoć tenkova SFOR-a.
– Prilog govori kako je Dodik visokom predstavniku predložio da ispred idu tenkovi SFOR-a, a oni za njima, da zauzmu TV stanice i policiju. Dragan Kalinić u prilogu jasno kaže da je kao predsjednik Narodne skupštine završio sjednicu zbog nedostatka kvoruma, ali su nakon toga vozila SFOR-a dovela poslanika Stranke za BiH Franja Majdančića, koji je bio odlučujući glas da Dodik postane premijer sa svega dva poslanika – naveo je Bodiroga.
On je uputio i direktno pitanje Draganu Kaliniću, nekadašnjem Dodikovom oštrom kritičaru, a danas njegovom savjetniku.
– Da li te je sramota, u tvojim godinama, što si se prodao za par srebrnjaka? – poručio je Bodiroga.
Riječ je o video-snimku iz perioda kada je Milorad Dodik prvi put došao na vlast, uz snažnu podršku američke administracije, nakon političkog prevrata u Narodnoj skupštini RS, u kojem su ključnu ulogu imali tadašnji visoki predstavnik Karlos Vestendorp, SFOR, te poslanici bliski Aliji Izetbegoviću i Harisu Silajdžiću.
U tom periodu Dodik je imao svega dva poslanika od ukupno 83 u Narodnoj skupštini Republike Srpske, a slovio je za miljenika tadašnje američke državne sekretarke Medlin Olbrajt.
Bodiroga podsjeća da je Dodik i danas, kako tvrdi, zagovornik američke politike, te da lobira za „raspakivanje Dejtonskog sporazuma“, a trenutno boravi u Vašingtonu na poziv dvojice američkih kongresmena.