Zbog ljudskog nemara iz pogona ispala TE Ugljevik, izbjegnuta velika eksplozija

RiTE Ugljevik već dva dana je van mreže zbog havarije koja se desila u utorak veče u tom preduzeću.

Kako prenosi BN, to se desilo zbog problema na kraceru tj. odšljakivaču koji je izazvan ljudskim faktorom.

“Šljaka koja u kontinuitetu nije odlazila nagomilala se i polomila mehaničke dijelove kracera. Tom prilikom je došlo do požara”, tvrde naši izvori i dodaju:

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Ono što je situaciju činilo strašnom je plamen koji je išao toliko visoko da je pravo čudo da se nije zapalila i eksplodirala ugljena prašina koje na kotlu ima u ogromnim količinama”.

Naši izvori tvrde da je plamen dostizao visinu i do nekoliko desetina metara, ali, na sreću, sve je prošlo bez ljudskih žrtava.

Kako navode, kotao se ne pere godinama, što je bila ranije obavezna praksa kada se znao red.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Usisavanje koje su izmislili tzv. stručnjaci ne može ni u minimalnoj mjeri riješiti problem samozapaljivanja ugljene prašine koja uništava opremu i kablove i koja realno predstavlja veliki rizik za živote zaposlenih. Prvi dani na mjestu šefa proizvodnje Mladena Mijatovića daju dovoljno razloga za dolazak inspektora koji bi morali razjasniti šta se je i zbog čega u utorak veče sve ovo dogodilo”, tvrde naši izvori.

Rukovodstvo RiTE Ugljevik o ovoj havariji se još nije oglasilo, a termoelektrana ne radi i nije poznato kada će biti na mreži.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije