Nedim Sladić: Evo kakvo nas vrijeme očekuje oko Nove godine

Nedim Sladić izjavio je da će do kraja godine biti bez većih meteoroloških iznenađenja, dok će jugo postati sve izgledniji scenario uz izraženiji porast temperatura vazduha početkom 2026. godine.

“Prolazno i, uglavnom, suho zahlađenje kao posljedica rubnog utjecaja frontalnog poremećaja koje se premješta od sjevera na jugoistok očekujemo predzadnjeg dana ove godine. Na staru godinu će stoga kratkotrajno biti vrlo hladno po njenom odmicanju usljed djelovanja hladne zračne mase nad našim područjem, ali temperature zraka neće se pretjerano nisko spuštati, najprije usljed nedostatka snježnog pokrivača”, naveo je on.

Kako je dodao, raspon minimalnih temperatura vazduha u nizinama je uglavnom od minus osam do minus tri, na jugu do dva, a na planinama do minus 11.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“U novogodišnjoj noći uglavnom hladno i suho, uz temperature zraka uglavnom od minus šest do minus dva”, napisao je Sladić.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije