U stravičnom požaru koji je zahvatio stambeni kompleks u Hong Kongu život je izgubilo najmanje 36 osoba, dok se vatrogasci i dalje bore s vatrenom stihijom.
Tragične vijesti potvrdio je na konferenciji za novinare čelnik Hong Konga, John Lee. Prema njegovim riječima, sudbina čak 279 osoba još uvijek nije poznata i vode se kao „nedostupne“.
U bolnice je prevezeno 29 ozlijeđenih, od kojih je najmanje sedmero u kritičnom stanju.
– Ožalošćen sam njihovim smrtima i izražavam duboku sućut porodicama preminulih i ozlijeđenih. Pružit ćemo svu potrebnu pomoć – rekao je Lee novinarima.
Uzrok požara još uvijek je pod istragom, a nadležni apeliraju na građane da izbjegavaju pogođeno područje dok se situacija ne stabilizuje.
Ovaj požar je jedan od najsmrtonosnijih u Hong Kongu u posljednjih nekoliko godina, a spasilačke ekipe nastavljaju potragu za preživjelima.