Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je u nedjelju da će se izbori u Srbiji najvjerojatnije održati u prosincu 2026.
Vučić je izjavio za TV Pink da ima još točno godinu i pol dana predsjedničkog mandata, ali da misli da će mu mandat trajati kraće.
Vjerojatno će se, kaže, u prosincu 2026. godine, možda i ranije, ići i na predsjedničke i parlamentarne izbore.
“Ne želim mijenjati Ustav, niti da se ponovo kandidiram za predsjednika”, rekao je Vučić.
Poručio je i da Srbija mora ubrzati svoj europski put, najavivši da će uskoro predsjednica Europske komisije Ursula von der Leyen posjetiti Beograd.
“Mi moramo ubrzati svoj posao. Moramo raditi na vrlo racionalan način, a ne emocionalno, što i kako i kuda da idemo. Pri tome moramo čuvati svoja prijateljstva s onima s kojima ih nismo pokvarili ni u najtežim trenutcima. Bit će užasno teško”, istakao je Vučić.
Kazao je i da nema više mogućnosti za odlaganja sankcija Naftnoj industriji Srbije i da je siguran da “sankcije slijede”.
Upitan zašto se Rusija ne odrekne u interesu Srbije, odgovorio je da je NIS njihov politički interes i “otisak na Balkanu”.