Administracija američkog predsjednika Donalda Trampa zabranila je Univerzitetu Harvard da upisuje strane studente, javljaju svetski mediji.
Njujork tajms je prvi objavio, pozivajući se na tri izvora, da je Trampova administracija obavijestila Harvard o svojoj odluci nakon tekuće prepiske u vezi sa “zakonitošću zahteva za obimnim zapisima”.
Zahtjev za evidenciju dolazi kao dio istrage Ministarstva za unutrašnju bezbednost o federalnim zvaničnicima koji prete univerzitetu da primi međunarodne studente.
Sekretarka za unutrašnju bezbednost, Kristi Noem objavila je kopiju pisma. U njemu je navela:
“Pišem vam da vas obavijestim da se, sa trenutnim dejstvom, Univerzitetu Harvard opoziva sertifikacija za program razmjene studenata”.
Ovo je najnoviji nastavak rata između Donalda Trampa i Harvarda, nakon što su čelnici univerziteta odbili da naprave ključne promijene politike koje Bijela kuća zahteva od drugih elitnih američkih koledža, prenosi Jutarnji.