Na Trgu u Zagrebu okupilo se oko 10.000 ljudi.
Prema informacijama iz medija, na protestu još uvijek nije došlo do incidenata.
Nose se transparenti “Od ove Vlade nema nade”.
Predsjednica Sindikata hrvatskih učitelja, Sanja Šprem, kazala je da ako HDZ ne podrži reformu, vrijeme je za ostavku Šustara.
Ranije informacije…
Očekuju se najmasovniji protesti u Hrvatskoj u posljednje vrijeme!
Preko 20.000 ljudi napisalo je da dolazi na proteste podrške kurikularnoj reformi, stoji na Facebook eventu u kojem se ljude poziva na ovaj događaj.
Iako broj ljudi koji svoj dolazak potvrde putem Facebooka ne znači siguran dolazak tih istih ljudi, kurikularna reforma posljednjih je dana podigla zaista mnogo prašine u javnosti pa se očekuje najmasovniji protest u posljednje vrijeme u Hrvatskoj pa i u regiji.
Protest organizuje inicijativa Hrvatska može bolje, koju podržava 300
udruga i saveza udruga civilnog društva, 7 sindikata i dvije sindikalne
središnjice. Oni su pozvali porodice da povedu i djecu i insistiraju da
protest bude bez psovki, bez incidenata, glasan, veseo te prilagođen
djeci…
Protesti su najavljeni u još 11 gradova, a onaj u Zagrebu svakako će biti najmasovniji.
– Osim u Zagrebu protesti će biti održani u Zadru, Splitu, Puli, Rijeci, Osijeku, Križevcima, Slavonskom Brodu, Dubrovniku, Virovitici, Korčuli i Poreču.
– Hrvatskim gradovima pridružiće se i niz inostrani gradova, u prosvjedu solidarnosti za ciljeve hrvatskh protesta.
– Organizatori prosvjeda započeli su s davanjem izjava medijima. Karlo Horvat, predsjednik Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske, rekao je kako očekuje da se Boris Jokić vrati radu na reformi.
– Protest je već održan i u Šangaju. Nekih šest sati uoči početka zagrebačkog, ali i ostalih skupova podrške cjelovitoj kurikularnoj reformi koji će se održati po gradovima diljem zemlje, petnaestak Hrvata sa šangajskom adresom okupilo se kako bi izrazili svoju podršku te poslali značajnu poruku s drugog kraja svijeta.
Ministar znanosti, obrazovanja i sporta Predrag Šustar
u srijedu je pred Banskim dvorima novinarima rekao da ne namjerava zbog
svega dati ostavku, a na današnju “feštu”, kako je nazvao protest,
ipak neće doći jer ima druge obveze.
“Nažalost, imam druge
obaveze, pratit ću naravno, ali moram odraditi obaveze. Vjerujem da će
biti tu svi dionici u procesu, a ključna poruka je da smo obrazovanje
stavili na mjesto koje mu pripada”, kazao je ministar.
Izvor: Agencije, Index, Jutarnji list