U saopštenju se navodi da je ovo neophodno kako bi se povećao broj vojnika na zapadu provincije Anbar.
Vlada je, takođe, zatražila pomoć od međunarodne zajednice u borbi Iraka protiv terorizma.
Nakon sastanka Vlade premijer Hajder al Abadi je najavio procesuiranje svih vojnika koji su pobjegli iz Ramadija uoči napada islamista.
- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -
Abadi je rekao da irački narod “mora da ostane ujedinjen” i pozvao na dobrovoljnu regrutaciju u vojsku. On je obećao da će da regrutuje i naoruža plemenske borce.
Hiljade ljudi pobjeglo je iz Ramadija od kada su ovaj grad u nedjelju, 17. maja, zauzele snage “Islamske države”, podsjeća Bi-Bi-Si.