Dunović: Stranke bi trebalo da ispoštuju dogovor

 Dunović u saopštenju napominje da su stranke koje čine parlamentarnu većinu kao uslov za formiranje Vlade FBiH navele da u isto vrijeme budu formirani federalna Vlada i Savjet ministara. 

Danas se očekuje da predsjednik i dva potpredsjednika Federacije BiH donesu novu odluku o imenovanju novog saziva Vlade FBiH i upute je u parlament na potvrđivanje. 

Prema novoj odluci, kandidata DF-a za potpredsjednika Vlade Federacije Milana Mandilovića, koji se izjasnio kao pripadnik ostalih, trebalo bi da zamijeni Aleksandar Remetić, takođe iz DF-a, koji se izjasnio kao Srbin.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Predsjedavajući Predstavničkog doma FBiH Edin Mušić najavio je da će Predstavnički dom Parlamenta FBiH sutra održati dvije sjednice – prvu na čijem će dnevnom redu biti potvrđivanje odluke o imenovanju entitetske Vlade i drugu na kojoj bi, po hitnom postupku, bio razmatran ovogodišnji federalni budžet. 

Predsjedništvo Demokratskog fronta usvojilo je prošle sedmice zaključak da Vlada FBiH i Savjet ministara BiH moraju biti imenovani istog dana i sata, inače ova stranka neće glasati za federalnu Vladu. 

Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović rekao je da je 31. mart novi rok za imenovanje Savjeta ministara i Vlade FBiH, te da će, ukoliko do tada ne bude završen ovaj proces, HDZ izaći iz koalicije i na nivou FBiH i BiH.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije