Rusija: Objavljivanje karikatura proroka Muhameda nelegalno

 “Objavljivanje takvih karikatura u ruskim medijima je protivno etničkim i moralnim normama koje važe vijekovima. Širenje karikatura na religijske teme u medijima, može biti shvaćeno kao uvreda ili ponižavanje predstavnika vjera i religijskih grupa i ocijenjeno kao podsticanje etničke i religijske mržnje, kršenje ruskog zakona”, saopštio je Roskomnadzor.

Takvo objavljivanje, takođe, može da šteti ruskim zakonima o medijima i antiekstremizmu, navodi Roskomnadzor, pozivajući ruske medije da se “uzdrže od objavljivanja karikatura koje mogu biti shvaćene kao uvreda”.

Roskomnadzor je objavio ovo saopštenje kao odgovor na tekuću debatu o “legalitetu objavljivanja karikatura koje prikazuju religijske objekte ili predmete obožavanja koji se tiču ojsećanja religioznih ljudi”.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Mnogi listovi i magazini širom svijeta štampali su karikature proroka Muhameda, koje je objavio list “Šarli ebdo” čijih je 12 zaposlenih ubijeno u napadu 7. januara u Parizu.

Iako je rusko rukovodstvo izjavilo saučešće Francuskoj, a šef diplomatije Sergej Lavrov učestvovao u maršu solidarnosti u Parizu, komentatori naklonjeni Kremlju i muslimani, optužili su crtače da izazivaju napade, preneo je AFP.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije