Članovi porodica stradalih putnika nestalog aviona tužili Malaysia Airlines

 Tužba je podnijeta Višem sudu u Kuala Lumpuru u petak u ime dvojice sinova – starosti 13 i 11 godina – i supruge biznismena Jee Jing Hanga (41), Ng Pearl Ming.

 

Tužbom su također obuhvaćeni šef zračnih snaga i zvaničnici civilne avijacije.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

U tužbenom zahtjevu, navodi se da je Malaysia Airlines, prodajom avionske karte kupcu – u ovom slučaju ocu pomenutih dječaka – sklopio sporazum o sigurnosti s putnicima. Navodi se da je taj “sporazum” kompanija prekršila kada avion nije sletio u Peking u 6,30 sati po lokalnom vremenu 8. marta ove godine, kao i da je napravljen propust zbog nepoduzimanja svih potrebnih mjera kako bi se obezbijedila sigurnost tokom leta. 

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Avion na letu MH370 nestao je sa 239 putnika uključujući 12 članova posade nakon što je izgubio radio vezu sa malezijskom i vijetnamskom kontrolom leta nakon napuštanja Međunarodnog aerodroma u Kuala Lumpuru.  

 

Prema satelitskim podacima, vjeruje se da je avion skrenuo sa utvrđene rute prije nego što je pao u vode južnog Indijskog okeana. 

 

Uprkos najintenzivnijoj potrazi u historiji komercijalnog zrakoplovstva, napori koje je preduzela malezijska vlada kritikovani su od medija i porodica putnika.

 

Ova aviokompanija našla se usred još jednog skandala kada se avion na letu MH17 u julu srušio u ukrajinskoj regiji Donjeck u blizini granice sa Rusijom pri čemu je poginulo svih 298 putnika uključujući 15 članova posade. 

 

Nijedna od strana umiješanih u oružani sukob u toj oblasti – ukrajinska i proruski pobunjenici – nije preuzela odgovornost za eventualni napad na pomenuti avion.

 

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije