Od sinoć i Sanski Most pod vodom

 Vodostaj rijeke Sane je u konstantnom rastu, a najteže je u naselju Alagića Polje, gdje je rijeka prešla preko nasipa i ugrozila stambene objekte.

 

Do izlijevanja rijeke je došlo i na putu koji selo Trnovu povezuje sa Sanskim Mostom. Saobraćaj se ne odvija na tom putu. Za saobraćaj je zatvoren i dio Banjalučke ulice koji je preplavljen vodom. Kritično je i u Ključkoj ulici na plaži Kožara, gdje rijeka Sana prijeti da se izlije na put, javlja Radio Sana. 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

Šef Službe Civilne zaštite u Općini Sanski Most Said Ramić za Klix.ba je kazao da je rijeka Sana nadošla iznad svih očekivanja i da plavi sve okolo. 

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Ekipe za spašavanje su na terenu i doturaju pijesak koji se postavlja tamo gdje se može spriječiti prodiranje vode. Međutim, voda je prodrla u mnoge objekte. trenutno vam niko ne može dati precizne informacije, jer se stanje mijenja iz minute u minutu”, kaže Ramić. 

 

Sanjani su zatražili pomoć od Kantonalne uprave civilne zaštite Unsko-sanskog kantona, ali i od Oružanih snaga BiH. 

 

“Jedan ekipa za spašavanja iz Bihaća je već na putu ka Sanskom Mostu. Činimo sve što je moguće da se spase životi”, kaže Ramić.

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije