Znate li za pravilo ‘15 sekundi‘ u Lidlu?

Svijet se brzo mijenja, a digitalizacija sve više utječe na naš svakodnevni život. Sve više i više trgovaca pokušava preskočiti taj trend i nudi opsežne usluge.

No, prema mišljenju stručnjaka iz industrije, uvijek se trebaju pridržavati vremenskog ograničenja jer će u protivnom dugoročno vjerojatno izgubiti kupce, piše Fenix magazin.

Kao što pokazuju različite studije, ankete i promatranja supermarketa i diskonta u Njemačkoj – Aldi, Lidl, Rewe, Edeka & Co. moraju obratiti pažnju na svoje kupce, posebno na blagajni.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Prema rijelima stručnjaka, važan odlučujući faktor za uspjeh ili neuspjeh stacionarne maloprodaje je dramatično smanjenje vremena potrebnog za plaćanje.

“15 sekundi – ne bi trebalo trajati dulje, pogotovo za mlade generacije koje su navikle na brzinu”, rekla je stručnjakinja za trgovinu na njemačkom Institutu za budućnost Theresa Schleicher.

Svato ko stoji u redu i gleda kupce kako mukotrpno zbrajaju svoj sitniš brzo se iznervira. U najgorem slučaju, neće se više vratiti u tu trgovinu.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Plaćanje je važan vrhunac kupovnog iskustva. Bez obzira radi li se o supermarketu, diskontu ili modnoj trgovini.

U Kini je rašireno plaćanje pomoću prepoznavanja lica. “Izraz lica potreban za plaćanje je osmijeh”, rekla je Schleicher predstavljajući svoje izvješće o maloprodaji za 2020. godinu.

Kako bi opstali, trgovci se moraju prilagoditi zahtjevima kupca za sve opsežnijom uslugom.

To bi moglo uključivati preuzimanje rublja radi čišćenja kao dodatnu uslugu nakon što su namirnice naručene online isporučene, rekla je Schleicher.

Radi se o saradnji s drugim pružateljima usluga i povezivanju usluga. “Konkurencija je bila jučer, danas je riječ o konkurenciji i saradnji u isto vrijeme.”

Zahvaljujući aplikaciji u SAD-u, putnici na aerodromima mogu kupovati i mobilno plaćati neposredno prije polaska avion, a da ne moraju ni koraka napraviti.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije