Sijarto krivi Ukrajinu za Orbanov poraz na izborima

Mađarski ministar vanjskih poslova Peter Sijarto porekao je da je ikada služio ruskim interesima ili izdao svoju zemlju.

Sijarto se prvi put pojavio u javnosti nakon 10 dana tišine. Izjavio je da je mađarski premijer Viktor Orban izgubio mađarske parlamentarne izbore jer se, prema njegovim riječima, Ukrajina navodno miješala u proces glasanja. 

Ministar je te komentare dao u intervjuu za mađarski novinski portal “Telex”.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Objašnjavajući Orbanov poraz, Sijarto je okrivio Ukrajinu, sugerišući da su “neki Ukrajinci bili zainteresovani da Fides izgubi”. Rekao je: “Rezultati odražavaju volju Volodimira Zelenskog; Ukrajinci su bili zainteresovani za poraz Fidesa”, objasnio je Sijarto.

Sijarto je takođe ponovio prethodne izjave Viktora Orbana u kojima se tvrdi da se Mađarska uvlači u rat između Rusije i Ukrajine. 

“Molim se da Mađarska ne bude uključena u rat između Rusije i Ukrajine i bojim se globalnog trenda prema eri rata”, rekao je mađarski ministar vanjskih poslova

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije