“Zapad ulaže trilijune dolara u ratove diljem svijeta. Koriste riječi poput demokracije i vrijednosti te skreću pažnju sa sve većih ekonomskim problema u svojim zemljama. Želim vas podsjetiti da je Zapad omogućio razvoj nacističke Njemačke. Oni nas žele odvojiti od našeg povijesnog teritorija. Podržali su državni udar 2014. godine. Čak su nam i rekli koliko novca su potrošili na to. Ideološka podloga takvih poteza je rusofobija”, rekao je danas predsjednik Rusije Vladimir Putin.
Tvrdi da Ukrajinska vojska ima nacističke oznake na svojim tenkovima, pa dodaje: “Oni to čak ne skrivaju. Nije ih briga jer se pokušavaju boriti protiv nas, protiv Rusije. Žele koristiti sve, i teroriste i naciste, pa čak i samog vraga, protiv Rusije”. Dodao je kako su Ukrajinci “postali taoci svojih zapadnih gospodara”.
“Decenijama su uništavali ukrajinsku industriju i zbog toga je u toj zemlji raslo siromaštvo i društvena nejednakost. Pretvorili su taj narod u topovsko meso. Odgovornost za ovoliki broj žrtava je na Zapadu i kijevskom režimu, za koji Ukrajinci narod nije njihov. Taj režim služi interesima stranih sila. Ukrajina je trenutno poligon za obuku zapadnih snaga”, rekao je Putin.
“Što je veći domet oružja koje dobiju, tim ćemo ih dalje morati potisnuti od svojih granica”, rekao je, pa dodao: “Zapad želi pretvoriti lokalni konflikt u globalni. Mi to tako razumijemo i reagirat ćemo na adekvatan način. U tom slučaju govorimo o egzistenciji naše zemlje. Oni moraju shvatiti da je nemoguće pobijediti Rusiju na bojišnici. Oni kvare našu djecu i iskrivljavaju povijest. Bore se protiv naše kulture i naše religije. Pogledajte što su napravili vlastitoj kulturi i djeci. Čak je i pedofilija normalna stvar na Zapadu”.
“Pogledajte sveto pismo bilo koje religije, u njemu stoji da je obitelj zajednica muškarca i žene. No na Zapadu je čak i sveto pismo podložno sumnji. Anglikanska crkva želi spolno neutralan izraz za boga. Što reći o tome?”, rekao je on.