Pred sudom napadač s Trampove večere: Evo za šta je optužen

 Muškarac koji je pokušao da upadne na večeru Udruženja dopisnika Bijele kuće sa oružjem i noževima doveden je na savezni sud u Vašingtonu. Suočava se sa tri optužbe.

Prva tačka optužnice: pokušaj atentata na predsjednika Sjedinjenih Američkih Država. Ako bude proglašen krivim, prijeti mu kazna doživotnog zatvora u saveznom zatvoru, prenosi Index.

Druga tačka optužnice: prevoz vatrenog oružja preko državnih granica radi počinjenja krivičnog djela. Ako bude proglašen krivim po ovoj tački, prijeti mu do 10 godina zatvora u saveznom zatvoru.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Treća tačka optužnice: upotreba vatrenog oružja tokom nasilnog krivičnog djela. Ako bude proglašen krivim po ovoj tački, prijeti mu do 10 godina zatvora u saveznom zatvoru.

Alen nema krivičnu evidenciju i ranije nije bio na radaru policije. Trenutno se nalazi u pritvoru. Danas se nije izjasnio o krivici. Rasprava o određivanju pritvora zakazana je za četvrtak, a pripremno ročište za 11. maj.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije