21:45
21:50 Nema uhapšenih niti je nađen kombi pun eksploziva, rečeno je na press konferenciji
21:45 CNN piše kako je jedna nađena naprava trebala eksplodirati unutar stadiona, a druga na željezničkom kolodvoru.
21:35 Bild upravo javlja kako su francuske tajne službe upozorile kolege iz Njemačke u vezi sa iračkim spavačem, koji bi mogao izvesti napad….
Bild javlja kako se navodna kola Hitne pomoći i dalje pretražuju od strane pirotehničara.
Šef policije u Hannoveru kazao je novinarima kako je eksplozivna naprava pronađena kod stadiona i kako je postojala namjera da se ta naprava aktivira te kako je prijetnja bila ozbiljna.
Hamburger Morgenpost javlja kako je kod stadiona pronađen kombi maskiran u vozilo Hitne pomoći, pozivajući se na pouzdani izvor, no službene potvrde o vrsti eksplozivne naprave još nema. Potvrđeno je samo kako je prijetnja bila stvarna.
Njemačka policija rekla je lokalnoj televiziji da je meč otkazan nakon informacije da je planiran napad bombom.
Njemački Bild piše da su antiterorističke jedinice na putu prema stadionu.
Njemački ministar unutrašnjih poslova Thomas de Maiziere na vanrednoj je konferenciji za novinare kazao da je on donio odluku o otkazivanju utakmice.
Izjavio je da su dobili jako puno dojava o prijetnjama i da jednostavno nije bilo druge mogućnosti nego donijeti tu ‘tešku odluku’. ‘Prijetnja cijeloj Njemačkoj i Evropi je velika’, kazao je ministar.
Bild javlja da je iz bezbjednosnih razloga naređena i evakuacija velike koncertne dvorane TUI-Arena, u kojoj je večeras trebao biti održan koncert njemačkog benda Söhne Mannheims. Kasnije je stigla informacija da taj koncert nije otkazan, ali očito bi mogao ozbiljno kasniti.
Zasad nepoznat ‘sumnjivi predmet’ pronađen je i na željezničkoj stanici u Hannoveru, zbog čega je dio zgrade ispražnjen.