“Osumnjičeni je identifikovan. Privedene su dvije osobe iz njegove bliske okoline”, kazali su izvori.
Francuski ministar unutrašnjih poslova Bernard Cazeneuve ranije je utvrdio kako je došlo do napretka u istrazi o toj pucnjavi u kojoj je jedna osoba poginula, i to policajka, a jedna teško ranjena u četvrtak ujutro, manje od 24 sata nakon napada na satirički list Charlie Hebdo.
Prema najnovijim izvještajima, izvor iz francuske policije tvrdi da je ubistvo policajke povezano s terorističkim napadima na redakciju lista Charlie Hebdo, odnosno glavnim osumnjičenima za masakr. Napadač je navodno bio bliski saradnik Cherifa Kouachija, jednoga od braće za kojima traga francuska policija.
Do pucnjave je došlo u gradu Montrougeu koji graniči s južnim dijelom Pariza i napada s 12 poginulih i 11 ranjenih prethodnog dana u sjedištu lista Charlie Hebdo u 11. pariškom okrugu.
Istraga je povjerena sucima specijaliziranima za područje protivterorizma na pariškom sudu, “s obzirom na trenutni kontekst” i teško naoružanje koji je nosio ubica.