Eksplodirala bomba ispod voza u Odesi

 Eksplozija na željezničkoj stanici Zastava 1 u Odesi smatra se terorističkim aktom, saopštila je portparolka odjeljenja Ukrajinske bezbjednosne službe (S SU) u Odesi Ana Ševčuk za agenciju Ukrinform.

Istragu su sproveli zajednički tim operativaca regionalne ŠU i ministarstva unutrašnjih poslova, rekla je Ševčuk.

Bomba je eksplodirala tačno ispod voza, kojim je prevožen ugalj, dok se kretao na području stanice Zastava 1 u Odesi.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Eksplozija je uništila dvije betonske željezničke veze i napravila krater širok jedan metar.

U drugom incidentu na ukrajinskoj železnici u utorak, eksplodirao je železnički most preko rijeke Kalčik u Mariupolju, gradu u oblasti Donjeck na jugoistoku Ukrajine, poslije čega je saobraćaj obustavljen.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije