Čitaoci magazina "Time" izabrali Modija za ličnost godine

Za izbor “Ličnosti godine” na portalu Time.com glasalo je više od pet miliona čitalaca, a premijer Modi je osvojio nešto više od 16 odsto glasova i zauzeo sam vrh na listi kandidata.

Ovaj izbor čitalaca nema obavezujući karakter, a ličnost godine bira uredništvo lista “Time”. Konačna odluka uredništva će biti objavljena sutra.

Modi je lider indijske partije Bharatiya Janata i 15. premijer Indije koji je tokom majske predizborne kampanje obećao ekonomsko oživljavanje zemlje, što je u velikom mjeri i ostvario.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Glasovima čitalaca drugo mjesto su zauzeli demonstranti iz Fergusona, a među prvih pet se nalaze i lider prodemokratskih protesta u Hong Kongu Džošua Vong, pakistanska aktivistkinja za ženska prava Malala Jusufzaj i medicinsko osoblje koje se bori protiv smrtonosnog virusa ebole u Zapadnoj Africi.

Poglavar Rimokatoličke crkve papa Franjo je bio pobjednik “Timeovog” prošlogodišnjeg izbora za ličnost godine.

Riječ je o tradicionalnom izboru koji se svake godine provodi još od 1927, a među dobitnicima te nagrade su bili Mahatma Gandi, Adolf Hitler, kraljica Elizabeta, Martin Luter King, Barak Obama i Vladimir Putin.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije