Generalni sekretar UN je zatražio da odgovorni za ovaj zločin brzo budu privedeni pravdi. Takođe je izrazio žaljenje i solidarnost sa vladom i narodom Kenije u njihovim naporima da se suprotstave terorizmu i nasilju ekstremista, saopšteno je iz kabineta Ban Ki Muna, a prenosi AP.
Napad na kampus Univerziteta Garisa koji je trajao 13 sati izveli su pripadnici somalijske islamističke terorističke grupe al-Šabab, saopštilo je kenijsko Ministarstvo unutrašnjih poslova.
I Bijela kuća se oglasila ovim povodom osudivši najoštrije napad na studentski kampus u Keniji.
Portparol Bele kuće Đoš Ernst izjavio je da SAD pruža podršku Vladi Kenije i da će nastaviti partnerske odnose sa tom i drugim zemljama istočne Afrike u borbi protiv terorističke grupe al-Šabab.
SAD su uz narod Kenije, poručeno je iz Bijele kuće, prenosi AP.
Osim studenata među poginulima su i dvojica policajaca, jedan vojnik i dva čuvara, a ima i 79 ranjenih.
Prema saopštenju kenijskih bezbjednosnih zvaničnika, koji se nalaze na mjestu događaja, višečasovna operacija oslobađanja desetina talaca je završena, a konačni bilans žrtava bi mogao da se popne na više od 150.
Ministar unutrašnjih poslove Kenije Jozef Nkaiseri ističe kako je ovo najkrvaviji napad u Keniji još od 1998, kada je napadnuta američka ambasada u Najrobiju.
Kenija je ponudila nagradu od 200 miliona šilinga (215.000 dolara) za informaciju koja bi dovela do hapšenja Mohameda Mohamuda, čovjeka koji je prvi na listi traženih povodom današnjeg napada na univerzitetski kampus.