Sjedinjene Američke Države drugi su dan zaredom bombardirale i izvele napad na ciljeve u Iranu što je, navodi se, odgovor na iranski napad na tanker s naftom u Hormuškom moreuzu
Američki avioni upravo su napali iranska skladišta projektila i dronova te obalne radarske stanice zbog novog iranskog kršenja sporazuma o prekidu vatre”, napisao je američki predsjednik Donald Trump na društvenoj mreži Truth Social.
Iran je optužio Sjedinjene Američke Države da su isključivi krivac za prekid primirja. Iranski mediji su izvijestili o nekoliko eksplozija u regijama Sirik i Kešm na jugu zemlje.
Iranska mornarica i avionske snage pokrenuli su zajednički napad, u kojem su bili uključeni i dronovi, na Kuvajt i Bahrein kao odgovor na američke napade nekoliko sati ranije, izvijestili su iranski mediji.
Iranski Korpus islamske revolucionarne garde (IRGC) je tome dodao da će u budućnosti reagovati još odlučnije ukoliko se prekrše sklopljeni sporazumi te da će svaka neprijateljska agresija dobiti žestoki odgovor.
“Američke baze u regiji mogle bi doživjeti pakao ovih dana”, poručio je iranski Korpus islamske revolucionarne garde.