Tadić: Ostavka lični čin

Tadić je, gostujući u Dnevniku RTS-a, rekao da je odluka o ostavci njegov lični čin i da o tome nije razgovarao sa predsjednikom DS-a Draganom Đilasom.

 

“Video sam da sam u manjini na Glavnom odboru stranke. Imam iskustva u politici da mogu da prepoznam šta se radi. Tamo gde ima mesta za politiku Zorana Živkovića, nema mesta za moju političku filozofiju”, objasnio je Tadić.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

Prema njegovim riječima, potpuno je legitimno što Đilas, kao predsjednik stranke, ponovo vraća neke “nove stare ljude”.

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Međutim, kako je dodao, ne radi se o Zoranu Živkoviću, već o politici kojoj se suprotstavljao.

Tadić je rekao da, iako je za kompromis, ima trenutaka kad treba raščistiti stvari.

 

“Demokratska stranka treba da izađe sa čistom politikom na predstojeće parlamentarne izbore i da dobije rezultat na osnovu toga”, kaže Tadić i napominje da bi podnio ostavku i da nije bilo odluke o izborima.

Bivši lider demokrata smatra da DS ne može da bude aranžman svih političkih stranaka.

 

Tadić je ponovo demantovao spekulacije u medijima o formiranju demokratskog fronta i napomenuo da u ovom trenutku ne zna šta će raditi dalje u svojoj političkoj karijeri.

 

Govoreći o tužbi koju je najavio Živković, Tadić je pojasnio da nije rekao da je Živković vršio krivična djela, već da su u vrijeme kada je on bio premijer bile afere koje su bile veliki teret i naveo kao primjer aferu “Bodrum”. 

 

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije