Podignuta krivična prijava protiv fra Šime Nimca

Bivši župnik Basta – Baške Vode, 34-godišnji fra Šime Nimac uhapšen je juče u Zagrebu te je prevezen u Split, gdje su ga istražitelji ispitivali o nestanku više od devet miliona kuna.

Splitsko-dalmatinska policija, u koordinaciji sa Županijskim državnim tužilaštvom u Splitu i Opštinskom državnim tužilaštvom u Makarskoj, dovršila je kriminalističku istragu nad 34-godišnjakom.

Sumnja se da je od aprila do augusta 2012. počinio kazneno djelo zloporabe položaja i ovlasti, opisano u članku 337. stavak 4. Krivičnog zakona RH, na štetu župe na području Splitsko-dalmatinske županije, navodi se u današnjem policijskom saopštenju.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Kriminalističkom istragom utvrđeno je da je on, kao zakonski zastupnik i odgovorna osoba župe na području Splitsko-dalmatinske županije, 5. travnja 2012. s odgovornim osobama tvrtke zaključio ugovor o kupoprodaji crkvenog zemljišta bez odobrenja crkvenih vlasti te je novac od prodaje zadržao. Tako si je pribavio protivpravnu imovinsku korist veću od devet miliona kuna, kaže se u saopštenju.

Danas poslijepodne doveden je u pritvorsku policijsku jedinicu u Splitu, a protiv njega je podnesena krivična prijava Županijskom državnom tužilaštvu u Splitu, navodi se u priopćenju koje je potpisao načelnik splitsko-dalmatinske Policijske uprave Zoran Petričević.

Crkva je prije dva dana potvrdila da je fra Nimac bez pisane saglasnosti za 9,8 miliona kuna prodao gotovo 40 hiljada kvadratnih metara crkvenog zemljišta i podigao novac s računa župe te je podnijela tužbu kako bi se osporila kupoprodaja, prenosi Hina.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

U saopštenju Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja i Splitsko-makarske nadbiskupije objašnjeno je da je fra Nimac 10. aprila ove godine kao zakonski zastupnik župe Basta – Baške Vode sklopio kupoprodajni ugovor s firmom “Sunčani Bast” koju je zastupao Mario Mikulić.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije