Vidimo da su se oglasili neki odbori koji prijete da će oni na svaki način istjerati ćirilicu, uprkos prijedlozima i sugestijama hrvatske vlade, oni se inate i uporno vode vrč na vodu, dok se ne razbije, pa ćemo vidjeti hoće li se razbiti o našu glavu, ili će se sam slupati. Već je sredina listopada, a ta se manija, nažalost, i dalje razbuktava, i ja joj kraja ne vidim. Upotreba brutalne sile protiv ljudi koji nešto govore i prosvjeduju ne bi bila poželjna u demokraciji, ali dokle ćemo tako, ne znam – rekao je u intervjuu beogradskim Večernjim novostima, hrvatski književnik, publicist, kritičar i polemičar Igor Mandić.
Dodao je kako bi opet rekao “zaustavite demokraciju” kao što je rekao početkom 90-tih ali uz nadopunu “uvedite totalitarizam” aludiraju kako bi on rješio pitanje vukovarskih prosvjeda zbog ćiriličnih ploča. Mandić je najavio skori izlazak svoje nove knjige “Oklop od papira – autobiografija saldo konto” u kojoj je, kako kaže, najvanije poglavlje “Izlet u Srbiju” gdje su intervjuui koje je 1996. dao srpskim medijima “jer su bili moja tribina za obračunavanje s onim što nisam mogao reći u Hrvatskoj”.
– Knjiga je, zapravo, amplituda tekstova koji su me odredili i razgraničili, jer su me oduvijek smatrali “velikim Srbinom”, pa sam je napravio kao zbir tekstova koji nisu bili u mojim ranijim knjigama, koji su objavljivani, ali nisu toliko poznati u regiji. Primjerice, masa mojih tekstova iz “Duge” iz kasnih 80-tih nije imala u Hrvatskoj čitalačku publiku, ili neke moje urgentne ideje iz hrvatskog tiska koje nisu shvaćene ili nisu poznate – pojasnio je Mandić.