Zlato i rekord za sestre Vilijams

One su u finalu savladale Čehinje Lusi Hradecku i Andreu Hlavackovu sa 2:0 u setovima (6:4, 6:4).

Meč
je odigran pod krovom centralnog terena Vimbldona, jer je u Londonu
padala kiša.

Sestre Vilijams su osvojile ukupno treću zlatnu medalju u dublu.
Trijumfovale su i na Igrama u Sidneju 2000. i u Pekingu 2008. godine.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Serena
Vilijams je u Londonu osvojila i zlatnu medalju u pojedinačnoj
konkurenciji, pošto je u subotu u finalu pobijedila Ruskinju Mariju
Šarapovu. Ona je postala prva teniserka koja je osvojila zlato u singlu i
dublu poslije 12 godina, a prethodno je to pošlo za rukom Venus na Igrama
u Sidneju.

Za obje američke teniserke to je po četvrto
olimpijsko zlato u karijeri, što je novi rekord u istoriji ovog sporta.
Sestre Vilijams na olimpijskom turniru nisu izgubile nijedan set.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije