Apple i i Samsung su u posljednje tri nedjelje izlagali svoja viđenja pred
sudom u San Francisku, a porota će sada odlučiti o jednom od
najvažnijih sporova u IT industriji.
Apple traži 2,5 milijardi
dolara odštete od Samsugna jer smatra da je južnokorejska kompanija
pokrala dizajn i tehnologiju iPhonea i iPada. Samsung takođe traži
odštetu i to 399 miliona dolara, jer tvrdi da je Apple nedozvoljeno
koristio njihove patente.
Svoje završne argumente advokatski
timovi kompanija iznijeće danas pred sudiju Lusi Koh, a odluku će donijeti
devetočlana porota, koja će početi da razmatra slučaj danas kasno
popodne ili od srijede.
Ovo jedan od brojih sporova u koje su
uvečeni Apple i Samsung. Ove kompanije sude se i u Australiji,
Ujedinjenom Kraljevstvu i Nemačkoj, piše AP.