Ulrih: Neću Lensove titule, bio je brži od mene

Američka antidoping agencija (USADA) donijela je presudu da je
Armstrong koristio nedozvoljena sredstva na svom putu ka brojnim
titulama i zbog toga mu izrekla doživotnu zabranu, ali legendarni
biciklista dobija podršku sa svih strana. Ipak, konačnu odluku o slučaju
“Armstrong” donijeće Međunarodna biciklistička unija, posebno u vezi s
titulama s najprestižnije trke na svijetu, pošto Agencija ima
ingerencije samo na području Amerike.

Mnogi očekuju da će slavni biciklista ostati bez osvojenih trofeja i
titula, koje bi mogle pripasti biciklistima koji su u to vrijeme bili
drugoplasirani. Jedan od njih je i Ulrih, koji je tri puta na čuvenoj
trci bio plasiran odmah iza Armstronga. On ipak kaže da na takav nažin
ne želi da dođe do priznanja.

“Zašto bih primio te titule? Lens je u to vrijeme bio brži od mene u
cilju. Sada to prihvatam u potpunosti”, rekao je Ulrih, koji je i sam
tokom karijere bio suspendovan zbog dopinga, i dodao:

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Mislim da lista pobjednika ‘Tura’ ne treba ponovo da se ispisuje, to
bi bilo smiješno. Odluka donesena za ‘zelenim stolom’ nije sportska
odluka.”

Armstrong je u međuvremenu poručio navijačima da ga ne sažaljevaju.

Dva dana nakon što je odlučio da odustane od borbe s optužbama Američke
antidoping agencija (USADA), Armstrong se pojavio na planinskoj trci u
Aspenu u Koloradu, gdje je završio kao drugi, iza 16-godišnjeg Kigana
Svirbula.

Mislim da lista pobjednika “Tura” ne treba ponovo da se ispisuje, to bi bilo smiješno, kaže Ulrih

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

“Niko ne bi trebalo da plače zbog mene. Biću dobro. Imam petoro djece i
predivnu ženu. Moja fondacija nije pogođena svim ovim dešavanjima”,
rekao je Armstrong.

Uprkos odustajanju od optužbi, američki biciklista je ponovio da je nevin i da se protiv njega vodi hajka.

“Želim da ostanem u dobroj formi, a ovdje sam došao da uživam u jednom
od najljepših predjela na svijetu. Možda će neko reći da nisam normalan,
jer ovako provodim slobodno vrijeme, ali sam se danas zaista dobro
proveo”, dodao je Armstrong.

Armstronga smatraju jednim od najboljih biciklista svih vremena, koji
se nakon što je pobijedio rak vratio sportu i od 1999. do 2005. osvojio
rekordnih sedam titula na “Turu”.

Porast donacija

Inače, dan nakon što je USADA poništila sve rezultate slavnog američkog
bicikliste, njegova fondacija za borbu protiv raka ostvarila je porast
donacija za čak 25 puta. U četvrtak je na njen žiro račun uplaćeno 3.200
dolara, a u petak, nakon objave rješenja USADA, čak 78.000 američkih
dolara.

Broj donatora povećao se u samo 24 sata sa 45 na 411, dakle za gotovo 10 puta.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije