Bugarski klub je nakon utakmice u Zagrebu uložio službenu žalbu Uefi zbog rasističkih uvreda i brojnih psovki upućenih prema njima, te polijevanja pivom funkcionera kluba u VIP loži maksimirskog stadiona. Žalbu Ludogoreca podržao je i Bugarski fudbalski savez.
Uefa će o žalbi Ludogoreca razmatrati 23. avgusta.