Sony predstavio novog predsjednika

Stringer, prvi stranac koji je bio na čelu ove kompanije, postaće predsjedavajući Upravnog odbora.

On je u zvaničnom saopštenju rekao da vjeruje u sposobnosti budućeg predsjednika i misli da će donijeti prednost i za kompaniju i njene korisnike.

“Radujem se prilici da pomažem Kazu na bilo koji način”, rekao je Stringer, “bila mi je čast preporučiti Upravnom odboru za poziciju predsjednika i izvršnog direktora zbog toga što je spreman da vodi i vrijeme je za promjenu”.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Stringer je poziciju izvršnog direktora preuzeo 2005. godine, kada je sa nje otišao dotadašnji Sony CEO, Nobuyuki Idei.

Ovo nije jedina promjena koja je posljednjih dana zadesila Sony, prije dva dana i zvanično je postao vlasnik Ericssonovog udjela u do skora zajedničkoj kompaniji.

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije