Počinje rukometni turnir Doboj 2012

Na međunarodnom rukometnom TV turniru šampiona “Doboj 2012” nastupiće
osam ekipa  – “Barselona” i “Ademar” iz Španije, “PIK Segedin” iz
Mađarske, “Čehovski medvedi” iz Rusije, “Dinamo” iz Bjelorusije, “Cimos”
iz Slovenije, “Vardar” iz Makedonije i dobojska “Sloga”.

Ministarstvo porodice, omladine i sporta finansijski je podržalo ovu sportsku manifestaciju sa 50.000 KM.

Svečano otvaranje predviđeno je u 17.00 časova na Stadionu sportskih igara u Doboju.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Nakon otvaranja,  u 17.30 časova, počeće takmičarski dio turnira  – utakmicOM  domaće “Sloge” i španskog “Ademar Leona”.

Na turniru učestvuje osam ekipa koje su podijeljene u dvije takmičarske
grupe – A i B. Prva četiri dana igraće se po bod sistemu, a petog dana,
25. avgusta, biće igrani finalni susreti.

Titulu osvojenu prošle godine brani “Barselona” iz Španije, a sa njom u
grupi A igraće “Čehovski medvedi” iz Rusije, “Dinamo” iz Bjelorusije i
“Vardar” iz Makedonije. U grupi B su “Ademar Leon”, “Cimos” iz
Slovenije, “Pik Seged” iz Mađarske i domaća “Sloga”.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Dobojski rukometni TV turnir prvi put je održan 1965. godine. Nije
održavan za vrijeme ratnih dešavanja od 1992. do 1996. da bi 2009.
godine bio održan 41. turnir.

Dobojski međunarodni rukometni TV turnir šampiona uvršten je u
takmičarski kalendar Evropske rukometne federacije i Svjetske rukometne
federacije.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije