Saradnja trofejnog trenera i Saveza dogovorena je do kraja sezone 2012/2013 ali postoji velika mogućnost da potraje do OI 2016.
“Veoma sam srećan što sam ponovo u Berlinu i što ću ponovo
trenirati reprezentaciju Nemačke. Uvek želim nove izazove i ciljeve kako
bi u potpunosti bio motivisan”, rekao je na predstavljanju Pešić koji
će pokušati das a Nemcima izbori plasman na EP 2013. godine.
Mnoge je zanimalo šta Pešić misli o igranju Dirka Novickog.
“Ne
očekujem dag a vidim u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, ali
ukoliko on bude želeo igraće. On će pozvati sam sebe u reprezentaciju
ako bude želeo. Ali, naravno da ću pričati is a njim”, dodao je Pešić na čijem je predstavljanju bilo oko 40 predstavnika medija.