Peđa Vranešević i Nema zemlja u KUPEK-u

 

 

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Operu su jedino mogli pogledati radnici u smederevskoj željezari, a zvanična premijera nikad nije održana. Punih 40 godina poslije Peđa Vranešević je predstavio, ovoga puta, slet operu koja je doživjela određene izmjene u skladu sa istorijskim okolnostima.

Slet opera “Nema zemlja” premijerno je prikazana krajem prošle godine u beogradskom Domu omladine, a nedugo zatim i u novosadskom Studiju M. Opera je izvedena uz PVC POP & Red Black Gang of Four, a kako to zvuči možete poslušati u pauzama razgovora sa Peđom sa kojim smo pričali o razlikama u ovoj i onoj operi od prije 40 godina, o hapšenjima umjetnika u tom periodu, o novosadskoj neoavangardnoj sceni sa kraja 60-ih i početka 70-ih godina.

Emisiju možete poslušati ovdje, a sve o KUPEK-u pronaći ćete tu.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije