Novi crteži koje je objavio (Apple Insider pokazuju da će čitav kampus u
Kupertinu biti veoma pošumljen, zbog čega će buduća zgrada svemirskog
izgleda u potpunosti biti okružena debelim zidom drveća, većinom
kajsija. Između drveća nalaziće se staze za trčanje i šetnju. (Crteži se
mogu pogledati ovde.)
Novo sedište kompanije Apple napajaće se iz sopstvenog energetskog
centra koji najvećim delom neće uzimati struju iz gradske mreže. Gradska
mreža će mu zapravo služiti kao rezervni izvor napajanja. Većina struje
dobijaće se iz centralnog postrojenja koje će emitovati minimalne
količine ugljeničkih gasova, i iz solarnih panela. Na prikazanim
planovima vide se detalji krova u celosti prekrivenog solarnim panelima.
Polaganje kamena temeljca novog sedišta kompanije obaviće se
ove godine, a prema planu čitav kampus treba da bude završen 2015.
Centralna zgrada će imati površinu od oko 260.000 kvadratnih metara,
četiri sprata i biće kružnog oblika, s ogromnim staklenim zidovima kroz
koje će zaposleni moći da gledaju i unutrašnju i spoljašnju parkovsku
stranu prstena. U zgradi će raditi 13.000 ljudi i u njoj će se nalaziti
sala sa 1000 mesta, 28.000 kvadratnih metara istraživačkih laboratorija i
veliki podzemni parking.
Nedavno preminuli Apple osnivač Stiv
Džobs, koji je prošlog juna predstavio projekat gradskoj upravi
Kupertina, rekao je da će Apple zadržati i postojeće sedište na adresi
Beskonačna pelja 1 (1 Infinite Loop).