Prvo je objavljeno da je za tu cifru u Zenit doveden sjajni 26-godišnji
brazilski napadač Hulk iz Porta, a samo nekoliko sati kasnije
bombastično je odjeknula još jedna vijest. Tri godine mlađi veznjak
Benfice, Axel Witsel, također je novo pojačanje ruske ekipe, a uprava
Zenita je i na njega potrošila novih 40 miliona.
Manchester United, a potom i Real Madrid, ovog su ljeta opasno zagrizli
za Witsela, inače belgijskog reprezentativca, no on je uprkos tome ostao
u Benfici. Ipak, nije se dugo zadržao u portugalskom klubu ove sezone i
karijeru će nakon Standarda i Benfice nastaviti u Rusiji.
Time se Zenit itekako osnažio uoči početka Lige prvaka. S Hulkom i
Witselom grupa s Milanom, Anderlechtom i Malagom će postati još
prohodnija.