Ðoković se namučio protiv Anduhara

Ðoković je protiv 45. tenisera sa ATP liste zabilježio drugu pobjedu u
isto toliko međusobnih duela, a odigrao je neobičan meč. Nakon ekspresno
dobijenog prvog seta “sa nulom”, u nastavku je morao da se pomuči dok
nije srušio otpor rivala, koji je zaigrao neprepoznatljivo u odnosu na
prethodni dio borbe.

Svjetski broj jedan je u drugom setu napravio veliki broj neiznuđenih
grešaka, nije ga služio ni servis, dok je Španac prosto eksplodirao i
igrao neuporedivo bolje nego u prvom setu, kada ga je Ðoković
jednostavno “isprašio”. Nakon igre poen za poen, bez ijednog brejka,
Španac je bio sigurniji i precizniji u taj brejku, pa je zasluženo
izjednačio na 1:1 u setovima.

Treći set ponovo je donio veliku borbu, iako je Srbin poveo sa 1:0 na
protivnički servis. Dugo je Ðoković hvatao pravi ritam i namještao
“oružje”, a inicijativu je krunisao u sedmom gemu, kada je ponovo
brejkom stigao do prednosti od 5:2.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Uporni Anduhar više nije imao snage za dalji otpor, pa je srpski
teniser rutinski završio borbu poslije puna dva sata i 15 minuta igre,
iskoristivši prvu meč loptu.

Ðoković u četvrtfinalu igra protiv još jednog Španca, 12. tenisera
svijeta Nikolasa Almagra, koji je neočekivano lako savladao Čeha Tomaša
Berdiha rezultatom 6:4, 6:0.

Oba dosadašnja međusobna meča pripala su Ðokoviću, 2008. u Rimu i prošle godine na Australijan Openu.

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije