DJ i producent Mladen Tomić nastupiće 18. jula na OK Summer Stejdžu i After Partiju OK Festa, koji se tradicionalno održava na Tjentištu – NP Sutjeska.
Tomić je pridobio publiku širom svijeta svojom specifičnom mješavinom techna i tech-housa. Ovaj priznati DJ prepoznatljiv je po snažnom groove-u i upečatljivim bas linijama. Pažljivo kreirani remiksi, setovi, trake i lični pečat učvrstili su njegov status planetarne ikone elektronske muzike. Tomić je prisutan i aktivan na sceni preko dvadeset i pet godina. Nastupao je na velikim festivalima kao što su: EXIT Festival, Miami WMC, Circus Nation, Kazantip, Sea Dance, Amsterdam Dance Event, dok je rezident Freshwave Festivala i OK Festa u Bosni i Hercegovini. Povodom Mladenovog ovogodišnjeg gostovanja na OK Festu, novinar magazina BUKA razgovarao je sa ovim cijenjenim DJ majstorom, koji je otkrio zbog čega su njegovi nastupi na Tjentištu drugačiji od gostovanja na drugim festivalima.
Šta ćemo ove godine na Ok festu čuti iz muzičke riznice Mladena Tomića?
Tomić: Ove godine na OK Festu 2026 ću odraditi dva žanrovski poprilično drugačija nastupa. Dnevni set na jezeru će biti sporiji, više house orijentisan, prilagođen dnevnom, ljetnom vajbu. Večernji, odnosno noćni na after stage-u će biti malo brži, tvrđi, fuzija techna i tech house. Predstaviću i nekoliko mojih novih pjesama na kojima još uvijek radim, ali do tada će sigurno biti spremne.
Kakvu energiju očekuješ na ovogodišnjem festu i kakva iskustva imaš sa prošlih izdanja?
Tomić: Iskustva su više nego sjajna i pozitivna. Unazad nekoliko godina imam priliku da nastupan tamo i stvarno sam srećan i zahvalan zbog toga. Energija na festivalu je zaista posebna i uživam u svakom trenutku seta, kako dnevnog, tako i večernjeg. Isto tako, vrijeme između nastupa koristim da čujem neke druge izvođače, družim se sa ljudima i uživam u festivalu generalno.
Šta te svake godine vuče ka Ok festu?
Tomić: Sve. Prvo publika i ljudi koje srećem tamo svake godine i koji ne propuštaju moj set. Ta podrška mi stvarno puno znači i daje mi snagu i inspiraciju da nastavim i dalje raditi ovo što radim. Neke ljude vidim jednom godišnje na OK Festu i to je već postalo kao neka vrsta tradicije. Imam priliku da izvrtim dnevni extended set koji je dosta drugačiji od mojih redovnih peak time setova i to mi je stvarno super. Ljudi koji prate moju karijeru od početka znaju da sam ja na početku vrtio house u svim njegovim varijacijama, tako da meni nije strano izvrtiti mekši i emotivniji zvuk. Naprotiv, isto uživam kao i kad vrtim techno. Dodaću i to da su nastupi na OK Festu uvijek izazovni zbog raznolike publike, tako da se uvijek posebno pripremam. Uglavnom, ta četiri dana na Tjentištu su mi nekako postala jedva čekanje svake godine.
Šta Ok fest sadrži, a da drugi festivali nemaju?
Tomić: Dosta toga, od same lokacije i prirodnog okruženja, preko tri potpuno različita stage-a sa različitom muzikom, do kampa koji je posebna priča. Hiljade ljudi iz raznih krajeva regiona i svijeta, sa različitim muzičkim ukusima, od rocknrola, popa i hip hopa do elektronike dođu na ne baš laku pristupačnu istorijsku lokaciju i prepuste se muzici i svemu što festival nudi. Imam osjećaj da se ljudi tamo potpuno isključe od svakodnevog stresnog života i da doživljavaju festival kao neku vrstu terapije i opuštanja. Pogotovo ekipa koja je smještena u festivalskom prostoru, kampu ili hotelu.
Ima li neka interesantna situacija ili anegdota koja ti se desila na Ok festu?
Tomić: Ima ih puno, ali pomenuću situaciju od prije dvije godine, kada je u toku mog dnevnog seta odjednom pao jak ljetni pljusak. Stage nije bio adekvatno natkriven i imali smo kriznu situaciju da sačuvamo opremu, a da muzika ne stane, pošto niko od publike nije otišao i atmosfera je bila nevjerovatna. Vjerovatno bi negdje drugo muzika bila ugašena i oprema sklonjena na sigurno, ali ovdje u ovom trenutku to nije bila opcija. Na kraju je na dj pultu bio jedan player i mikseta ispod najlona, svi su pomagali i držali taj najlon, a ja sam tako radio nekih desetak minuta, stvarno je pravo čudo da je oprema izdržala, ali muzika nije stala. Jedna od situacija koja se ne zaboravlja u životu.
Šta nakon Ok festa. Gdje ćeš nastupati?
Tomić: Naredna dva vikenda sam u Zadru i Beogradu, pa kratki odmor, a nakon OK Festa dolazi Fresh Wave u Banjaluci, Beograd, Dubrovnik, Stockholm i tako dalje.