Vlada Republike Srpske podržaće muzičku manifestaciju “Demofest” za koju će izdvojiti 70.000 KM.
Ovo je potvrđeno danas Srni iz kabineta predsjednika Vlade Aleksandra Džombića.
Nakon što je dobio brojna pisma mladih širom RS, Džombić je predložio da Vlada podrži ovu tradicionalnu muzičku manifestaciju jer je shvatio da je mladima važno da bude održan ovaj muzički događaj.
Početkom marta i Administrativna služba grada Banjaluka je podržala ovu manifestaciju i pozvali su ostale nadležne organe da učine isto.
Predloženo je da iz gradskog budžeta bude obezbijeđeno 30.000 KM, koliko je i planirano, te da resorna ministarstva obezbijede 70.000 KM, a da predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik odobri dodatnih 20.000 maraka iz budžeta predsjednika Srpske.
Gradonačelnik Dragoljub Davidović
obezbijedio je podršku za organizaciju „Demofesta”, čime je ispunio
obećanje dato na Forumu odgovornosti, koji je održan krajem prošlog
mjeseca u Domu omladine, saopšteno je danas iz Odsjeka za odnose sa javnošću.
„Učiniću sve da se Demofest održi i ove
godine”, rekao je, tom prilikom, Davidović i naglasio da je Grad od
početka organizacije „Demofesta” podržao ovaj projekat, koji je postao
još jedan brend Banjaluke.
U Kabinet gradonačelnika ovih dana
stigao je veliki broj pisama, uglavnom mladih ljudi, koji su pružali
podršku gradonačelniku u namjeri da se obezbjedi dovoljno sredstava za
organizaciju ove manifestacije. Neka od tih pisama stigla su iz
susjednih država, što pokazuje da je „Demofest” postao važan događaj, ne
samo za Grad i Republiku Srpsku, već za cijelu regiju.
Obavljeno je više konsultacija, a
rezultat tih razgovora jeste činjenica da su obezbijeđena potrebna
sredstva za održavanje ovogodišnjeg „Demofesta”.
„Dogovorio sam sa premijerom RS,
Aleksandrom Džombićem da Vlada RS takođe podrži ovu manifestaciju, te
smo se obratili i predsjedniku RS, Miloradu Dodiku koji je takođe
obezbijedio dio sredstava”, kazao je gradonačelnik, izražavajući nadu da
će organizator „Demofesta” i ove godine opravdati ukazano povjerenje.
Festival je prije nekoliko mjeseci najavio gašenje zbog nedostatka sredstava.
Prvi Nektar Demofest održan je 2008. godine, kada je postigao
nevjerovatan publicitet u regiji, prvenstveno zbog izvanrednih uslova u
kojima su bendovi nastupali, odlične organizacije i besplatnog ulaza na
koncerte. Te godine uvršten je u godišnji kalendar kulturnih
manifestacija grada Banjaluka i ocijenjen je kao događaj visokog
kvaliteta i velikog uspjeha kod lokalne i inostrane javnosti.