Pobjednik ovogodišnjeg takmičenja je
Borko Miladinović iz Užica. Drugi je bio Banjalučanin Muhamed Jakupović,
a treći njegov sugrađanin Igor Arsenić. Skokovi su se odvijali u dvije
serije, a u prvoj je učestvovalo 25 skakača koji su se borili za ulazak
među deset najboljih.
Direktor TOBL-a, Ostoja Barašin rekao je
da je cilj „Ljeta na Vrbasu” obogaćivanje turističke ponude grada i
objedinjavanje svih aktivnosti koje se održavaju na Vrbasu i njegovim
obalama tokom ljeta.
„Želimo da doprinesemo što kvalitetnijem
sportskom i kulturnom životu grada, kao i podizanju svijesti građana o
vrijednostima koje nudi Vrbas”, istakao je Barašin.
Osim skokova sa Gradskog mosta, tokom
„Ljeta na Vrbasu”, predviđena su takmičenja u basketu, fudbalu i
odbojci, te bogat kulturno-umjetnički program.