Dinamov kapiten Milan Badelj, koji je igrao posljednju domaću utakmicu
za “plave” prije odlaska u HSV, iz antijunaka se pretvorio u heroja
pobjede hrvatskog prvaka. Najprije je autogolom donio Mariboru
izjednačenje, a potom je pogotkom u pravu mrežu osigurao Zagrepčanima
prednost prije uzvrata u Ljudskom vrtu idući utorak.
Ekipa Ante Čačića povela je već u desetoj minuti utakmice. Sammir je
pucao s 30-ak metara, lopta se odbila na desnu stranu do Domagoja Vide
koji ju je po zemlji poslao pred gol. Tamo ju je dočekao Duje Čop i
lakoćom je smjestio u mrežu.
Dinamo je nastavio s pritiskom, ali kako je poluvrijeme odmicalo, on je
bio sve manji. Kazna je stigla u 39. minuti. Goran Cvijanović je iskosa s
desne strane izveo slobodni udarac, pucao je po zemlji, a Badelj je
nespretno gurnuo loptu u gol Ivana Kelave.
Čop je u 44. minuti promašio s desetak metara, Josip Pivarić je u 66.
minuti pucao koji centimetar pored gola, a sreća se Zagrepčanima napokon
osmjehnula u 74. minuti. Čop je lijepo proigrao Badelja koji je iz
drugog plana izbio sam pred Jasmina Handanoviča i zabio za pobjedu.
Prednost Dinama mogao je povećati Sammir koji je u 85. minuti iz
slobodnog udarca pogodio prečku. No, istini za volju, mogli su “plavi”
putovati u Sloveniju i s još kojom loptom u svojoj mreži. Dvaput je,
naime, u odličnoj prilici bio Robert Berić, ali prvi je put poslao loptu
pored stative, a drugi put je njegov udarac sjajno odbranio Kelava.
Liga prvaka, 4. pretkolo, 1. utakmica:
Dinamo – Maribor 2:1
Limassol-Anderlecht 2:1
BATE-Shmona 2:0
Braga-Udinese 1:1
Malaga-Panathinaikos 2:0