Varufakis je kazao da se to odnosi i na njegovog šefa u vladi – grčkog premijera Aleksisa Ciprasa.
Varufakis je u debati koju je organizovala fondacija bliska Njemačkoj konfederaciji sindikata rekao da je “brzo potreban dogovor” Atine s povjeriocima i kreditorima – Evropskom centralnom bankom, Međunarodnim monetarnim fondom i Evropskom komisijom.
Po njegovima riječima, “ukoliko dogovora ne bude, istorija će zabilježiti neuspjeh političara”.
“Istorija će u tome vidjeti neuspjeh: moj, (nejmačkog ministra finansija) gospodina (Volfganga) Šojblea, (njemačke kancelarke) gospođe (Angele) Merkel, (grčkog premijera) Alekisa Ciprasa, (predsjednika Evropske komisije Žan-Kloda) Junkera”, rekao je grčki ministar finansija pred oko 100 okupljenih na skupu u Berlinu.
Vrijeme za nalaženje rješenja ističe pošto Grčka mora da do 30. juna plati ratu kredita od 1,6 milijardi evra MMF-u koji joj je odobrio da plati sve ođednom, a ne u četiri dijela kako je bilo predviđeno.